Webová analytika

Webová analytika

Mnoho ľudí prevádzkuje svoje webové stránky bez toho, aby sledovali svoje metriky. To je veľká škoda, pretože im unikajú dôležité informácie. Napríklad iba sledovanie toho, odkiaľ k vám na web prichádzajú zákazníci, vám môže povedať, či sa vaša obsahová stratégia vypláca, alebo potrebujete vyskúšať niečo nové.

Nemusíte byť odborník na analýzu web stránky, analytiku webu urobíme za vás a vy od nás dostanete už len prehľadne spracované kľúčové informácie. Pomocou nástroja na webovú analýzu na zhromažďovanie údajov budete vedieť, čo funguje a čo nefunguje, a potom nasmerovať svoj web správnym smerom.

webova analytika

Čo je to webová analytika?

Zaujíma vás, čo je to webová analytika? Webová analýza je spôsob zhromažďovania a analyzovania toho, čo sa deje na vašom webe, a pokrýva všetko, čo vaši návštevníci robia, odkiaľ pochádzajú, aký obsah sa im páči a ešte oveľa viac. Kvalitná webová analytika vám dá do rúk dôležité informácie o správaní sa ľudí na vašom webe, vďaka ktorým budete vedieť nastaviť svoje ďalšie marketingové kroky na mieru vašim zákazníkom. Vďaka webovej analytike váš biznis porastie!  

Analýzou návštevníkov na webe sledujeme a hľadáme odpovede na otázky ako odkiaľ návštevníci na web prišli a čo na webe robili, kým web neopustili. Vyhodnocujeme, či zákazník vykonal žiadanú akciu a v ktorej fáze web predčasne opustil. Analytika nám poskytne cenné údaje, vďaka ktorým vieme uskutočniť okamžité kroky k zvýšeniu návštevnosti alebo nákupu na e-shope.

Čo sleduje webová analytika?

O spôsobe interakcie ľudí s vašou webovou stránkou môžete zhromaždiť veľa údajov. Môžete napríklad sledovať celkové návštevy, stránky, na ktorých používatelia trávia najviac času, ktoré stránky ich viedli na váš web a ďalšie.

Ak ste v oblasti webovej analýzy nováčikom, samotné množstvo informácií, ku ktorým získate prístup, môže byť ohromujúce, rovnako ako zisťovanie, čo s nimi robiť. Zmysluplnosť týchto údajov je však nevyhnutná, pretože vám umožnia pochopiť správanie sa ľudí na vašom webe a ďalej lepšie nastaviť váš marketing. 

Chápeme, že sledovať čísla je nuda! Preto nechajte webovú analytiku na nás. Budeme za vás sledovať všetky čísla a údaje webovej analytiky a vypichneme pre vás v reportoch len to najdôležitejšie. Vy sa tak  môžete venovať svojmu podnikaniu naplno.

Chcete webovú analytiku od profesionálov? Stačí vyplniť kontaktný formulár.